вівторок, 8 лютого 2011 р.

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України

до відома профспілкових комітетів і всіх зацікавлених (про оптимізацію)

Лист ЦК профспілки працівників культури ТУТ -

http://freemail.ukr.net/cktq4T6g4q/q/readmsg?id=12971565350000003638;0;1&mode=attachment


а також звернення до Президента


ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ

01012, м. Київ, майдан Незалежності, 2

тел.. 279-44-88; тел./факс 279-45-15

03.02.11р. 02-31

на_______від______

Президенту України,

Голові Громадської гуманітарної ради

Януковичу В. Ф.

Шановний пане Президенте!

Культурний розвиток України є можливим за умови формування цілісного споживчого ринку культурно-мистецьких послуг, який передбачає створення єдиного механізму координації дій по відродженню та розвитку культури української нації.

Головним координатором у формуванні і реалізації державної політики у сфері культури і мистецтв є Міністерство культури України, яке забезпечує цілісність культурного простору України, невід’ємною складовою якого є розвиток культурно-мистецької освіти, що визначає основу досягнення духовних цінностей у суспільному житті.

Завдяки виваженій культурній політиці держави впродовж багатьох років крок за кроком створювалася мережа культурно-мистецьких освітніх закладів, які виховали плеяду митців, що своєю творчістю прославляють нашу державу та складають інтелектуальний і професійний потенціал галузі культури.

Запорукою реалізації державної політики у культурно-мистецькій сфері є прийняття Закону України «Про культуру», який визначає правові засади діяльності у сфері культури, регулює суспільні відносини та вперше законодавчо закріплює базову мережу закладів культури, до якої відносяться заклади освіти сфери культури.

Водночас, надбання держави у сфері культури можуть бути знівельовані з прийняттям Концепції розвитку освіти в Україні та нової редакції Закону України «Про вищу освіту», в частині перепідпорядкування культурно-мистецьких навчаль­них закладів Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України.

Подібні заходи щодо продовження системної реформи в галузі освіти (в т.ч. створення укрупнених вищих навчальних закладів на базі відомчих ) суперечать нормам і положенням ЗУ «Про культуру» та Концепції Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, а також негативно позначаться на роботі усієї галузі, зруйнують налагоджений у межаx однієї галузі механізм взаємодії початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів з культурно-мистецькими вищими навчальними закладами та закладами культури. І, як наслідок, неминуче знизять конкурентоспроможність вітчизня­ної мистецької освіти, її лідируючі позиції на світовому ринку, рівень підго­товки культурно-мистецьких кадрів.

Крім того, фахівцями не вивчене питання доцільності проведення даних заходів, очікуваний результат при цьому, а, перш за все, на реалізацію процедури передачі відомчих навчальних закладів у підпорядкування МОН необхідні значні бюджетні витрати, що в після кризовий період вкрай необхідні державі.

Професорсько-викладацький склад та трудові колективи навчальних закладів культури і мистецтв стурбовані намірами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України реформувати освітню систему галузі культури, про що свідчать чисельні звернення до Профспілки працівників культури України.

Просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, під час розгляду вищезазначеного питання на засіданні Громадської гуманітарної ради при Президенті України з метою збереження інтелектуального і професійного потенціалу держави, врахувати думку фахівців культурно-мистецької освіти України та не допустити перепідпорядкування навчальних закладів системи Міністерства культури Міносвіті.

Профспілка працівників культури України підтримує започаткований Вами курс на всебічну модернізацію заради майбутнього нашої держави, яка повинна увійти до кола найрозвинутіших країн світу.

Ми впевнені, що Ваша принципова позиція, як гаранта держави, по збереженню цілісного культурного простору України підніме українську культуру на вищий щабель, який відповідатиме світовим і європейським засадам сучасної культурної політики.

З повагою

від імені трудових колективів

навчальних закладів системи

освіти галузі культури

Голова Профспілки

працівників культури України Л.Ф.Перелигіна

Немає коментарів:

Дописати коментар